Тема: Кругообіг води в природі

Мета: сформувати поняття «кругообіг води в природі»,

розвивати творчі здібності, мовлення, увагу, навички роботи з підручником; вміння аналізувати природні явища, робити висновки;

вчити отримувати і передавати інформацію;

виховувати бажання економно використовувати воду.

 

Очікувані результати: після цього уроку діти зможуть розказати які перетворення відбуваються з водою, що таке кругообіг води в природі.

 

 

                           Хід уроку:

I. Організація класу.

II. Хвилинка спостереження

III.Актуалізація опорних знань

  1. «Мозкова атака»
  • Про яку речовину ми говорили на попередньому уроці?

 

( на дошці ребус « вода»)

 

  • Назвіть властивості води – рідини.
  • У яких трьох станах перебуває вода у природі?
  • Яку особливу властивість має вода при замерзанні?

 

Закінчіть речення:

  • Ø Дощ – це вода у ….стані.
  • Ø Град – це вода у ….  стані.
  • Ø Пара  - це вода у …  стані

Підсумок: отже ми повторили ..

 

  1. Повідомлення теми уроку

 

-         Сьогодні ми продовжуємо вивчати тему « вода». В кінці уроку ви зможете розказати які перетворення відбуваються з водою, що таке кругообіг води в природі, і зможете дати відповідь на запитання

чи потрібно берегти воду?

  1.  Усвідомлення нового матеріалу.

 

-         Вода цікава рідина. Ви згадали про її властивості, у яких трьох станах вона перебуває, а зараз з’ясуємо, при яких умовах вона може перебувати у трьох станах.

 

 

Проблема .

-         Якщо налити в миску води і поставити її на сонці, то води не стане. Де ж вона поділася?

-         Так вода нагрілася і перетворилася на пару.

-         Чи може водяна пара перетворитися на рідину?

-         Як ви думаєте чому це сталося? Що трапляється з водою при охолодженні? Що треба зробити, щоб лід перетворився на воду?

 

Висновок: так які перетворення відбуваються з водою?

 

1.Робота з підручником.

2.Відповіді на запитання.

-         Отже ми знаємо, які перетворення відбуваються з водою. А зараз послухаємо казку про пригоду, яка трапилася з маленькою веселою краплинкою.

 

3.Слухання казки.

 

Рано вранці сонце встало

Потягнулось і сказало:

« Гей, хмаринко, годі спати,

Треба землю поливати.

Розбуди свою родину

В цю ранесеньку годину,

Хай краплиночка летить

Поля, луки окропить.»

І прокинулась краплина –

Хмари синьої дитина.

« До побачення, матусю,

Зачекай, я повернуся!»

Враз на грунт вона спустилась

І в щілиночку забилась.

Шлях до озера добрала, тихо, тихо почвалала.

Довго йшла вона, блукала,

З краплями - товаришами

Мчить вона поміж ярами

Сонце ніжно посміхнулось, враз краплина піднялась

До матусі в рідну хату, у назначену годину.

І всміхнулась:

« Знову я до тебе повернулась

Бо в природі цій завжди

Кругообіг є води.»

 

-         Так які перетворення відбулися з маленькою краплинкою?

-         Як ви думаєте, що трапиться з краплинкою після того ,як вона повернеться на хмаринку?

 

Такі перетворення води в природі називається кругообігом.

 

4. Читання статті підручника. Відповіді на запитання.

5. На ваших столах лежать картки з цікавою інформацією. Прочитайте. Поділіться інформацією з іншими.

 

-         Вода займає 71% від поверхні земної півкулі.

-         Людина і багато тварин майже на       %

-         Води на землі багато, але більшу її частину становить солона вода морів і океанів.

-         На кожні 100 л води припадає лише 2 л прісної.

-         У всьому світі через кожні 20 років подвоюється використання водних ресурсів.

-         Без води тварини і рослини гинуть .земля перетвориться на пустелю.

-         Якщо з крана постійно капає вода, то протягом місяця марно витікає близько 400 л води.

 

Висновок: Чи потрібно берегти воду?

6. Гра « Закрий кран»

На дошці малюнок крана з якого крапає вода. На кожній краплинці написане запитання. Діти по черзі знімають краплинки і відповідають на запитання. Коли знімається остання краплинка – «кран закрит».

 

  1. Підсумок.